Poprzedni zwycięzca konkursu w 2011 roku

Podsumowanie edycji 2011

Pierwsza edycja Homecoder’a rozpoczęła się w kwietniu 2011 roku, gdy zainicjowaliśmy zbieranie zgłoszeń studentów chętnych do wzięcia udziału w konkursie, a finał miał miejsce 1 lipca 2011 w siedzibie firmy Home.pl. Inicjatywa miała na celu zachęcenie zachodniopomorskich studentów do rozwijania swoich umiejętności z zakresu algorytmiki. Była też okazją do poznania, jak może wyglądać proces rekrutacji do firm z sektora IT, w których często jednym z etapów przyjęcia nowego pracownika jest właśnie rozwiązanie problemu algorytmicznego.

W czasie trwania konkursu z zadaniami przygotowanymi przez programistów pracujących na co dzień w home.pl, zmagało się ponad 100 studentów uczelni z województwa zachodniopomorskiego. W eliminacjach wyłoniono pięciu finalistów: Bartosz Andreatto, Wojciech Dębicki, Dariusz Rumiński, Rafał Rychcicki, Piotr Skotnicki. W finale, który odbył się w siedzibie home.pl najlepiej poradził sobie Dariusz Rumiński, z którym wywiad znajdziecie poniżej, drugie miejsce zajął Rafał Rychcicki, a trzeci wynik osiągnął Piotr Skotnicki.

Wywiad ze zwycięzcą edycji 2011

Co skłoniło Cię do wzięcia udziału w konkursie?
Darek: Możliwość sprawdzenia samego siebie pod okiem renomowanej firmy.

Jak wspominasz swój udział w konkursie?
Darek: Bardzo pozytywnie. Dużą zaletą były jasne i przejrzyste zasady. Pierwszy, eliminacyjny etap przeprowadzony był w formie zyskującej coraz większą popularność - zadań wykonywanych zdalnie, co ułatwiło udział w konkursie pod względem czasowym. Sam finał odbył sie już w siedzibie firmy, gdzie uczestników przywitano bardzo serdecznie. Ogromnym plusem była świetna, luźna atmosfera panująca podczas finału oraz swobodna rozmowa po jego zakończeniu w gronie uczestnicy-pracownicy. Atutem była tez swoboda wyboru języka, w którym należało rozwiązać przedstawione problemy.

Jak oceniasz poziom zadań konkursowych?
Darek: Choć zadania z pierwszego etapu były zróżnicowane, to nie były one wyjątkowo wymagające. Prawdziwe wyzwanie stanowiły zadania finałowe. Każde zadanie dotykające innego zakresu wiedzy, każde zadanie wymagające innego podejścia do problemu, wreszcie każde zadanie po prostu... interesujące. A to wszystko w ograniczonym czasie, uniemożliwiającym rozwiązanie każdego z nich.

Jakie były efekty i korzyści wynikające z Twojego udziału i wygranej w konkursie ?
Darek: Tytuł laureata, nagroda, satysfakcja z wygranej - wszystko naturalnie cieszy. Jednak najbardziej cenię otrzymaną ofertę współpracy. Obecnie pracuje w firmie od ponad roku i bardzo cenię ten czas. Praca jest wymagająca, rozwijająca i daje ogromną satysfakcję.

Jak zachęciłbyś obecnych studentów 3, 4 i 5 roku do wzięcia udziału w konkursie ?
Darek: Przede wszystkim warto sie sprawdzić - siebie samego oraz siebie na tle innych. Dodatkowo jest to idealna okazja, by ktoś pracujący w Twoim przyszłym zawodzie stwierdził "Jesteś dobry!". Wreszcie sukces, po który startujemy w konkursie, będzie cennym nabytkiem do CV, gdy zdecydujemy sie na poszukiwanie dobrej pracy.

Edycja homeCoder 2012 została zakończona. Zapisz się do newslettera by zostać poinformowanym o nowej edycji.